Kinga Wacławik

W obecnej chwili w Ad Ventures jest jednym z zarządzających programem akceleracyjnym Poland Prize. Wcześniej pracowała zarówno jako freelancer dla korporacji i dużych firm, takich jak Perła Browary Lubuskie S.A. i Xella Polska, jako UI/Front-end developer w startupie Smart Recruiters (45 mln $ w 3 runach inwestycyjnych), a także jako mentor i ekspert pomagała startupom w kwestiach użyteczności i projektowania produktów.

Była ekspertem w programie akceleracyjnym WARP, organizowanym przez Hub:raum (korporacyjny fundusz Seed, należący do grupy Deutsche Telekom, właściciela marki T-Mobile), gdzie pomagała uczestniczącym startupom w zakresie UX/UI/front-end. Pełniła funkcję eksperta w programie akceleracyjnym IDEA Global, realizowanym w ramach programu ScaleUp PARP. Była jednym z organizatorów KRKroad – miejskiego programu realizowanego dla Urzędu Miasta Krakowa.

W swojej pracy projektuje funkcjonalności, pomaga tworzyć przyjazne użytkownikowi pdddrodukty, przygotowuje pitchdeki i use case'y w ramach wdrożeń w Dużych Przedsiębiorstwach, edukuje i angażuje się w pomoc społeczności startupowej. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w projektowaniu i implementowaniu aplikacji webowych i mobilnych, początkowo jako #C Developer, póżniej jako Front-end i UX. Ukończyła kierunek Informatyka Stosowana na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.